Nové články

Domáca úprava kotlovej vody

Domáca úprava kotlovej vody

Tvrdá a teda nezmäkčená voda vytvára na povrchu kotla vodný kameň a ten zhoršuje prestup tepla. Ak sa kotlová voda často dopĺňa, môže vytvorený kameň zvýšiť spotrebu energie až o 20 %.

Aj voda má svoju pamäť.

Aj voda má svoju pamäť.

Prečo je treba vodu upravovať, keď je naša krajina – Slovensko (ale vlastne aj okolité krajiny – Česko a ďalší blízki susedia) v teritóriu, kde máme podľa dostupných informácií všetky predpoklady, ale aj reálne dispozície k tomu, aby bola naša voda dobrá?

Čo je chlór vo vode.

Čo je chlór vo vode?

Chlór je vo svojej podstate toxickým plynom. Chlorizácia, teda ošetrovanie (pitnej) vody pred tvorbou mikroorganizmov je najpoužívanejšou a najlacnejšou metódou pre ošetrenie vody pre konzumáciu nami spotrebiteľmi.

Ako ochrániť spotrebiče pred hrozbou vodného kameňa?

Najlepšie riešenie, ktoré Vás dlhodobo zbaví vodného kameňa a zároveň predĺži životnosť niektorých spotrebičov

Slovensko patrí medzi krajiny, v ktorých je problém s tvrdosťou vody. Ako jej konzumenti by sme tento jav vedeli prehliadnuť, keďže od detstva pijeme vodu z kohútika a na jej chuť sme si zvykli. Nespozorujeme teda fakt, že voda môže chutiť aj inak. Jej konzistencia však vo veľkej miere vplýva na náš organizmus. Na druhej strane, ak sa na vodu pozeráme z hľadiska jej využiteľnosti (práčka, varná kanvica, prostriedok na umývanie bytových priestorov), tak stopy samotnej tvrdosti vody sú často viditeľné a v niektorých prípadoch majú aj devastačné účinky pre naše spotrebiče.

 Tvrdosť vody na Slovensku. Zdroj: ÚVZ SR

Viete, kto sme?

Skôr, ako prejdeme k riešeniu problémov s tvrdosťou vody, radi by sme sa Vám predstavili. Sme spoločnosť Life Help a už viac ako dvanásť rokov pomáhame ľuďom zlepšiť ich životy. Nie, nepatríme k motivačným koučom ani k predajcom zdravej výživy. Našim cieľom je zabezpečiť zákazníkom prevratné riešenia spojené s kvalitou vody a vzduchu, po finančnej i zdravotnej stránke.

Na začiatku bola voda

Poznáte to. Kúpite si varnú kanvicu, pár krát si uvaríte kávu alebo čaj a na jej dne spozorujete biely povlak, ktorý sa zväčšuje a pokiaľ nemáte sitko, tak jeho úlomky máte aj vo svojom teplom nápoji. Po pár dňoch Vás to už naštve a kanvicu zbavíte vodného kameňa spôsobom, ktorým Vás to učila už Vaša mama. Tá je krásna, však? Ako nová (kým ju znova nepoužijete). A takto sa to opakuje stále dookola. Potom tu však máme vodovodné kohútiky, sprchu, vaňu, kuchynský drez… Napokon je tu aj samotná práčka. Do tej ste sa pozreli? A nemyslíme bubon, do ktorého vkladáte oblečenie.

Riešenie máte na dosah

Tvrdá voda spôsobuje, že vodný kameň sa zachytáva na všetkých povrchoch, s ktorými sa tekutina dostane do kontaktu. To spôsobuje vytvorenie nánosov vodného kameňa, ktorý vo veľkom (nahromadenom) množstve spomaľuje alebo znefunkčňuje chod Vašich spotrebičov. Viete mu však zabrániť používaním kvalitných filtračných zariadení, ktoré predĺžia životnosť Vašej práčke, umývačke riadu, kanvici alebo iným zariadeniam, ďaleko nad rámec ukončenia záručnej doby.

A navyše…

S používaním kvalitných filtračných zariadení viete vo Vašej domácnosti ušetriť desiatky eur ročne.

Naši zákazníci sa už o týchto skutočnostiach presvedčili a môžete patriť medzi nich aj Vy!

[Ak sa chcete zbaviť vodného kameňa raz a navždy, kliknite na odkaz nižšie]

↓↓↓

Chcem sa zbaviť vodného kameňa!